yoksis.yok.gov.tr'den giriş yapmalısınız. Şifre işlemleri için üniversiteniz Personel Dairesi ile görüşebilirsiniz.
YÖKSİS'e giriş yaptıktan sonra Personel İşlemleri->Özgeçmiş İşlemleri->Özgeçmiş Oluşturma menüsüne tıklayarak açılacak ekranda güncelleme yapabilirsiniz
Verilerinizi güncelledikten sonra ilgili kayıtlarınızın indekslenmesi için belli bir süre geçmesi gerekmektedir. İndeksleme işleminden sonra tekrar listeleneceksiniz.
akademik.arama@yok.gov.tr mail adresine ilgili kişileri ve TC Kimlik Numaranızı, Birlikte Çalıştığım Kişiler konulu mail atarsanız ilgili düzeltmeler sistemden yapılacaktır.
İlgili tezlerde danışman TC Kimlik numaranız eşleşmiyor olabilir.
akademik.arama@yok.gov.tr mail adresine ilgili tezleri ve TC Kimlik Numaranızı, Yönetilen Tezler konulu mail atarsanız ilgili düzeltmeler sistemden yapılacaktır.
Sistemimizde akademisyenler kadro unvanlarıyla listelenmektedir. Görev unvanı olarak doçent unvanını alsanız bile doçentlik kadrosuna geçmediğiniz sürece hangi kadroda bulunuyorsanız o şekilde listeleneceksiniz.
https://yoksis.yok.gov.tr üzerinden YÖKSİS'e giriş yaptıktan sonra Personel İşlemleri->Özgeçmiş İşlemleri->Özgeçmiş Oluşturma menüsüne tıklayarak açılacak ekranda
Kişisel bilgiler->Yök Akademik ekranından "Direkt Link" alanı sizin kişisel sayfanıza yönlenmektedir
Web servis üzerinden üniversitenizdeki akademisyenlerin verilerini çekebilirsiniz.

https://yoksis.yok.gov.tr/ giriş yaptıktan sonra Genel İşlemleri->Web Servisler menüsüne tıklayarak
13. Özgeçmiş https://servisler.yok.gov.tr/ws/ozgecmisv1?wsdl üzerinden erişebilirsiniz.
Web servis kullanımı hususunda Bilgi İşlem Dairenizden destek alabilirsiniz.